Denna webbplats använder teknik som troligen inte stöds i din webbläsare, därför kan vissa saker se konstiga ut eller inte fungera. Vi rekommenderar att du byter till en modern webbläsare istället.
Gå direkt till huvudinnehållet

Kontakt

 

Har du frågor kring Maritima klustret i Västsveriges verksamhet? Hör gärna av dig till oss.

Jessica Hjerpe Olausson

Maritim expert VGR, Ordf. Maritima klustret i Västsverige jessica.hjerpe.olausson@vgregion.se 070-08 60 18
Maria H

Maria Holmkvist

Ansv. marknad & kommunikation, maria.holmkvist@vgregion.se, 070-381 92 22

Ledningsgrupp

Västra Götalandsregionen har ett övergripande samordningsansvar för Maritima klustret i Västsverige och sitter som ordförande i ledningsgruppen. Samverkansparterna representeras genom en ledningsgrupp. År 2021 ingår följande personer i ledninggruppen.

Lena G

Lena Gipperth

Göteborgs universitet, lena.gipperth@law.gu.se, 031-786 1297

Johan Larsson

Länstyrelsen i Västra Götalands län, johan.v.larsson@lansstyrelsen.se, 010-224 48 71

Marie Hallberg

Utredare, Havs- och vattenmyndigheten, marie.hallberg@havochvatten.se
Lillemor Lindberg

Lillemor Lindberg

Innovatum Science Park Innovationsledare Hållbara maritima näringar E-post: lillemor.lindberg@innovatum.se, Tel: 0520-289323
Senast uppdaterad: 2021-03-22 18:33